Ritmusváltás – Önazonos Városi Nő
Reggel azon tűnődtem, hogy milyen érdekes dolog ez az óraátállítás szokás.
Éljük a napjainkat valamilyen ritmusban, aztán egy külső hatásra nem nagyon, de meg kell változtatnunk az életvitelünket. Az egyik legmeghatározóbb élményem ezzel kapcsolatban az volt, amikor megszületett a nagyobbik lányunk és pár hónaposan átéltük az óraátállítást. Emlékszem kisebb pánik uralkodott el rajtam, hogy az addig kialakított, és végre már valamennyire kiszámítható napirendünket hogyan fogom tudni áthangolni.
A megoldás az lett, hogy nem erőltettem semmit, csak nagyon finoman újrakereteztem a napunkat az óramutatók új állása szerint. (Aztán újra és újra, függetlenül az óraátállítástól, ahogy fejlődött, és változtak az igényei, meg megszületett a tesó, meg még sorolhatnám. Néha könnyebben ment, néha nehezebben.)
Most, hogy újra egy ilyen ritmusváltásban vagyunk elgondolkodtam, hogy ha nem lenne külső hatás vajon észrevennénk-e, tudatosodna-e bennünk egyáltalán, hogy őszből a télbe fordul a természet, hogy rövidülnek a nappalok, hogy a lelassulás, behúzódás időszaka felé haladunk?
Figyelünk-e arra, hogy mire van szüksége a testünknek, lelkünknek az évkör ezen időszakában? Például arra, hogy télen egy órával több alvást igényel a szervezetünk, hogy a homeosztázist fenn tudja tartani?
Gondolunk-e arra, hogy hányféle ritmus van jelen az életünkben?
És vajon mitől lesz minden egyensúlyban?
Illetve mi jelzi a harmónia hiányát?
Az évszakok ritmikus körforgása, a Hold ciklusai, a nappalok és éjszakák váltakozásai, a nők ciklusa, a kilégzés-belégzés ritmusa, a szív dobbanásai, a szervek ciklus működése -a cirkadián ritmus.
Mint egy nagy zenekar. Akkor van harmónia, ha a dallamok és hangszerek összehangolt ritmusban szólalnak meg. Ehhez van egy segítő is, a karmester.
November 25-én lesz a következő tematikus műhely nőknek, ahol erről és a harmónia hiányát jelző jelekről betegségekről lesz szó és nemcsak szó, hanem sok-sok gyakorlás is!
Találd meg a saját ritmusod, válj az életed karmesterévé!
Szóljon a november a ritmusváltásról!
Szeretettel,
Móni